SU TESİSATÇISI

SU TESİSATÇISI

Su Tesisatçısı Ortes İstanbul Kadıköy bölgesinde Su Tesisatı bakım onarım Su kaçağı tespiti petek yıkama hizmet vermektedir irtibat :

Su Tesisatı işleri yapılır. Su tesisatçısı olarak su kaçağı tespiti yapmadan önce su tesisatı sistemindeki tüm tesisat armatürleri kontrol ederek bağlantı noktalarında olabileçek su kaçakalrını gidermiş olmalıdır. Daha sonra su kaçağı araştırmasına devam edilir.Su kaçağı bulma işi öncelikle su tesisatsistemine test pompasını bağlamak ile işe başlanılır. Test pomasına belli bir oran su tesisatına basınç verilir. Verilen basınc da düşma varmı yokmu onu takip edilir. Daha sonra düşme varsa test poompası yardımı ile su kaçağı bulma işine devam edilir. İnce bir kaçak var ise test pompası ile kaçak açılır ve de su kaçağı olan yer tespit edilir. İyi bir su tesisatçısı su kaçağını bu şekilde tespit edilir.

Su kaçağı tespit edilen nokta kalem ile işaretlenir. İşaretlenen yer daire sakinine gösrerilir, gösterile yer kırılır. su kaçağının orada olduğunu gösterilir.Daha  sonra da su kaçağı olan yeri su tesisatçısı tamir edilir. Tamiri yapılan su kaçağından sonra tekrar test pompası ile test edilir. Su kaçağı varmı yokmu diye. Bu işlemlerin sonunda  su kaçağı tamir edilmiş olur. İyi bir su tesisatçısı su kaçağını bu şekilde tamir eder.

Lavobo tesisatı bir ıslak zemin olan mekanlarda genellikle olan bier su tesisat armatörüdür. Lavabo çeşitlerini şöyle sırala biliriz: Ayaklı yarım ayak hilton ve sama lavabo diyebilirz. Birde lavaboların batarya çeşitleri vardır. Bunlar duvardan lavabo üstü ve de ankastre batarya çeşitleridir. Lavaoba tesisarı bir banyo ve wc nin olmazsa olmaz su tesisatıdır. Lavabo tesisatını yapan su tesisatçısı lavabonun modeli ve özelliğine göre su tesisatını yapmalıdır. 

Ayaklı lavabo tesisatı: Lavabo tesisatı ayaklı konsolu tırnaklı lavabo montaj vidası vardır. Konsollu lavabo duvar boru veya demir bükülerel asılır. Bu yapılan işlem beyaz çimento ile dondurulur. Yıllar önce uygulan bu sistem lavabo momtajı zordu günümüzde su tesisatçıları lavabo montaj vidası ve silikon ile çok basit bir şekilde lavabo montajı yapılmaktdır su tesisatçısı. Lavabo montajı yapılmadan önce su tesisatının borularını geçtiği nokt iyi hesaplanmalıdır. Bu deteylar önemlidir.

Lavabo tesisatı:

0533 547 11 58 

0535 230 44 57 

0216 373 88 73 

Yorumlar

Yorum Yaz